Ranita Sobańska

Projektantka

Artystka, projektantka, bizneswoman – dzięki swojej pasji i wytrwałości, Ranita Sobańska jest każdą z nich. Jako nowoczesna kobieta spełnia się w wielu dziedzinach: modzie, sporcie i sztuce. Pomimo różnorodnych wyzwań czerpie siłę do dalszej pracy i zawsze pozostaje sobą.

Od dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi przez projektowanie dla marki House, następnie pracę w 4F, Sobańska rozwijała się w kierunku tworzenia autorskich kolekcji pod znakiem RS. Prezentowane m.in. podczas Fashion Philosophy Fashion Week Poland projekty noszone są przez najbardziej stylowe polskie gwiazdy i klientki w całej Europie.

Poza gwiazdami i artystami, Ranita ubiera także oryginalne profesjonalistki – takie jak ona. Połączenie biznesowego doświadczenia, technicznego mistrzostwa i artystycznej wizji pozwala Sobańskiej tworzyć nowoczesną modę.

Pracując dla 4F, Ranita odpowiada za tworzenie kolekcji sportowych i lifestyle’owych sprzedawanych w ponad 40 krajach, czym kształtuje globalne trendy we wzornictwie i technologii. Stoi także na czele zespołu, który projektuje stroje startowe i galowe dla reprezentacji olimpijskich ośmiu państw.

Zawodowa rola Ranity pozwala jej patrzeć na modę z wyjątkowej perspektywy: zarówno kreacji, jak i biznesu. Zamiłowanie i wieloletnie doświadczenie w przekraczaniu ograniczeń obu obszarów umożliwia jej projektowanie wyjątkowej garderoby dla aktywnych kobiet.

Wyjątkowe kreacje i nowoczesne biznesowe stroje doskonale oprawiają to, co w kobietach najpiękniejsze: osobowość i talent.

Ranita Sobańska